Senior Program Committee

  • Roman Barták (Charles University)
  • Pascal Bercher (Australian National University)
  • Sara Bernardini (Royal Holloway University of London)
  • Susanne Biundo (University of Ulm)
  • Blai Bonet (Universidad Simon Bolivar)
  • Ronen Brafman (Ben-Gurion University)
  • Andrew Coles (King's College London)
  • Malik Ghallab (LAAS-CNRS)
  • Erez Karpas (Technion)
  • Michael Katz (IBM)
  • Sven Koenig (University of Southern California)
  • Hoong Chuin Lau (Singapore Management University)
  • Maxim Likhachev (Carnegie Mellon University)
  • Sheila McIlraith (University of Toronto)
  • Andrea Orlandini (National Research Council of Italy (ISTC-CNR))
  • Cédric Pralet (ONERA Toulouse)
  • Gabriele Röger (University of Basel)
  • Shirin Sohrabi (IBM)
  • Siddharth Srivastava (Arizona State University)
  • Neil Yorke-Smith (Delft University of Technology)
  • Hankz Hankui Zhuo (Sun Yat-sen University)

Program Committee

  • Vaneet Aggarwal (Purdue University)
  • Alexandre Albore (Onera)
  • Vidal Alcázar (Riken AIP)
  • Ron Alford (MITRE)
  • Ankit Anand (DeepMind)
  • James Arambam (National University of Singapore)
  • Siddharth Aravindan (National University of Singapore)
  • Masataro Asai (IBM)
  • Laura Barbulescu (Carnegie Mellon University)
  • Leliane N. Barros (University of São Paulo)
  • Gregor Behnke (University of Freiburg)
  • J. Benton (NASA)
  • Arthur Bit-Monnot (LAAS-CNRS)
  • Mark Boddy (Adventium Labs)
  • Kyle E. C. Booth (University of Toronto)
  • Daniel Borrajo (JPMorgan & Chase AI Research)
  • Martim Brandao (King's College London)
  • Thiago Bueno (USP)
  • Olivier Buffet (INRIA / LORIA)
  • Vadim Bulitko (University of Alberta)
  • Christina Burt (Fortescue Metals Group)
  • Panpan Cai (National University of Singapore)
  • Alberto Camacho (University of Toronto)
  • Gerard Canal (King's College London)
  • Michael Cashmore (University of Strathclyde)
  • Isabel Cenamor (Xplain Iberica AG)
  • Iadine Chades (CSIRO)
  • Shih-Fen Cheng (Singapore Management University)
  • Lukas Chrpa (Czech Technical University in Prague)
  • Andre Augusto Cire (University of Toronto)
  • Gabriella Cortellessa (CNR-ISTC, National Research Council of Italy)
  • Frits de Nijs (Monash University)
  • Lavindra de Silva (University of Cambridge)
  • Emir Demirović (Delft University of Technology)
  • Minh Do (NASA)
  • Stefan Edelkamp (CTU Prague)
  • Rebecca Eifler (Saarland University)
  • Salomé Eriksson (University of Basel)
  • Ariel Felner (Ben-Gurion University)
  • Patrick Ferber (University of Basel & Saarland University)
  • Alan Fern (Oregon State University)
  • Fernando Fernandez (Universidad Carlos III de Madrid)
  • Maria Fox (British Antarctic Survey)
  • Ramon Fraga Pereira (Sapienza University of Rome)
  • Santiago Franco (Royal Holloway University of London)
  • Jeremy Frank (NASA)
  • Simone Fratini (European Space Agency - ESA/ESOC)
  • Xiuju Fu (IHPC)
  • Alex Fukunaga (Tokyo Institute of Technology)
  • Daniel Furelos-Blanco (Imperial College London)
  • Angel Garcia-Olaya (Universidad Carlos III de Madrid)
  • Sankalp Garg (Indian Institute of Technology Delhi)
  • Hector Geffner (ICREA & Universitat Pompeu Fabra)
  • Florian Geißer (The Australian National University)
  • Mark Giuliano (Space Telescope Science Institute)
  • Robert Givan (Purdue University)
  • Daniel Gnad (Saarland University)
  • Robert P. Goldman (SIFT, LLC)
  • Matthew Gombolay (Massachusetts Institute of Technology)
  • Vicenç Gómez (Universitat Pompeu Fabra)
  • Ze Gong (Arizona State University)
  • Alban Grastien (The Australian National University)
  • Charles Gretton (The Australian National University)
  • Sachin Grover (Arizona State University)
  • Christophe Guettier (SAFRAN)
  • Daniel Harabor (Monash University)
  • Keyang He (University of Georgia)
  • Emmanuel Hebrard (LAAS, CNRS)
  • Malte Helmert (University of Basel)
  • Carlos Hernández Ulloa (Universidad San Sebastián)
  • Daniel Höller (Saarland University)
  • Jesse Hostetler (SRI International)
  • Shuyue Hu (National University of Singapore)
  • Felix Ingrand (LAAS/CNRS)
  • Luca Iocchi (Sapienza University of Rome)
  • Murugeswari Issakkimuthu (Oregon State University)
  • Sergio Jimenez Celorrio (Universitat Politècnica de València)
  • Mark Johnston (NASA Jet Propulsion Laboratory, California Institute of Technology)
  • Sammie Katt (Northeastern University)
  • Thomas Keller (University of Basel)
  • Sarah Keren (Technion)
  • Emil Keyder (INRIA)
  • Scott Kiesel (Amazon Robotics)
  • Philip Kilby (Data61 & The Australian National University)
  • Joseph Kim (Invitae)
  • Akihiro Kishimoto (IBM Research, Tokyo)
  • Russell Knight (NASA Jet Propulsion Laboratory, California Institute of Technology)
  • Uwe Köckemann (Örebro University)
  • Antonín Komenda (Czech Technical University in Prague)
  • Anagha Kulkarni (Invitae)
  • T. K. Satish Kumar (University of Southern California)
  • Bruno Lacerda (University of Oxford)
  • Matteo Leonetti (King's College London)
  • Jiaoyang Li (University of Southern California)
  • Carlos Linares Lopez (Universidad Carlos III de Madrid)
  • Alan Lindsay (Heriot-Watt University)
  • Jiajing Ling (Singapore Management University)
  • Michele Lombardi (University of Bologna)
  • Siow Meng Low (Singapore Management University)
  • Bryan Kian Hsiang Low (National University of Singapore)
  • Meghna Lowalekar (Swiggy)
  • Hang Ma (Simon Fraser University)
  • Daniele Magazzeni (J.P. Morgan AI Research)
  • Adrien Maillard (Jet Propulsion Laboratory)
  • Peta Masters (The University of Melbourne)
  • Robert Mattmüller (University of Freiburg)
  • Muhammad Rizki Aulia Rahman Maulana (National University of Singapore)
  • Lee Mccluskey (University of Huddersfield)
  • Francisco S. Melo (Instituto Superior Tecnico/INESC-ID)
  • Felipe Meneguzzi (University of Aberdeen)
  • Fabio Mercorio (University of Milano Bicocca)
  • Andrea Micheli (Fondazione Bruno Kessler)
  • Tim Miller (The University of Melbourne)
  • Abdel-Illah Mouaddib (GREYC, Université de Caen)
  • Martin Mueller (University of Alberta)
  • Nysret Musliu (TU Wien)
  • Karen Myers (SRI International)
  • Grigory Neustroev (Delft University of Technology)
  • Tim Niemueller (X, The Moonshot Factory)
  • Angelo Oddi (ISTC-CNR, Italian National Research Council)
  • Eva Onaindia (Universitat Politècnica de València)
  • Simon Parkinson (University of Huddersfield)
  • Sunandita Patra (University of Maryland, College Park)
  • Fabio Patrizi (Sapienza University of Rome)
  • Damien Pellier (Laboratoire d'Informatique de Grenoble)
  • Francesco Percassi (University of Huddersfield)
  • Claudia Pérez D'Arpino (NVIDIA)
  • Ron Petrick (Heriot-Watt University)
  • Marek Petrik (University of New Hampshire)
  • Florian Pommerening (University of Basel)
  • Caroline Ponzoni Carvalho Chanel (ISAE-SUPAERO)
  • Cédric Pralet (ONERA Toulouse)
  • Kanna Rajan (SIFT LLC & University of Porto)
  • Patricia Riddle (The University of Auckland)
  • Federico Rossi (NASA Jet Propulsion Laboratory, California Institute of Technology)
  • Marco Roveri (University of Trento)
  • Hana Rudová (Masaryk University)
  • Wheeler Ruml (University of New Hampshire)
  • Alessandro Saetti (University of Brescia)
  • Sandhya Saisubramanian (Oregon State University)
  • Oren Salzman (Technion)
  • Buser Say (Monash University)
  • Enrico Scala (Universita' di Brescia)
  • Laura Sebastia (Universitat Politècnica de València)
  • Javier Segovia-Aguas (Universitat Pompeu Fabra)
  • Jendrik Seipp (Linköping University)
  • Ivan Serina (University of Brescia)
  • Alexander Shleyfman (Technion)
  • Silvan Sievers (University of Basel)
  • Thiago D. Simão (Radboud University)
  • David Smith (Independent)
  • Stephen Smith (Carnegie Mellon University)
  • Shirin Sohrabi (IBM)
  • Tran Cao Son (New Mexico State University)
  • Sarath Sreedharan (Arizona State University)
  • Lorenzo Steccanella (Universitat Pompeu Fabra)
  • Marcel Steinmetz (Saarland University)
  • Roni Stern (Ben Gurion University of the Negev)
  • Sabine Storandt (University of Konstanz)
  • Nathan Sturtevant (University of Alberta)
  • Premysl Sucha (Czech Technical University in Prague)
  • Gita Sukthankar (University of Central Florida)
  • Pavel Surynek (Czech Technical University in Prague)
  • Prasad Tadepalli (Oregon State University)
  • Ayal Taitler (Technion Israel Institute of Technology)
  • Ufuk Topcu (Uni of Texas at Austin)
  • Álvaro Torralba (Aalborg University)
  • Paolo Traverso (FBK)
  • Felipe Trevizan (The Australian National University)
  • Alessandro Umbrico (National Research Council of Italy (CNR-ISTC))
  • Vaibhav V Unhelkar (Rice University)
  • Mauro Vallati (University of Huddersfield)
  • Martijn Van Otterlo (Open University of the Netherlands)
  • Tiago Vaquero (NASA Jet Propulsion Laboratory, California Institute of Technology)
  • Ramiro Varela (University of Oviedo)
  • Stylianos Loukas Vasileiou (Washington University in St. Louis)
  • Pulkit Verma (Arizona State University)
  • Petr Vilím (Co-Enzyme.fr)
  • Christabel Wayllace (University of Alberta)
  • Feng Wu (University of Science and Technology of China)
  • Shan Xue (Macquarie University)
  • Konstantin Yakovlev (Russian Academy of Sciences)
  • Neil Yorke-Smith (Delft University of Technology)
  • Peng Yu (Mobi Systems)

Additional Reviewers

  • Saman Ahmadi
  • Giorgio Angelotti
  • Thom Badings
  • Johannes Blum
  • Jianyuan Bo
  • Nadjet Bourdache
  • Clemens Büchner
  • Matthew Budd
  • Mark Burgess
  • Clément Carbonnel
  • Steven Carr
  • Diogo Carvalho
  • Jingkai Chen
  • Zhe Chen
  • Remo Christen
  • Marshall Clifton
  • Augusto B. Corrêa
  • Manash Pratim Das
  • Floris Den Hengst
  • Daniel Fišer
  • Hosein Hasanbeig
  • Binghan He
  • Ryan Hechenberger
  • Alejandro Suárez Hernández
  • Matthias Horn
  • Marie-José Huguet
  • Mustafa O. Karabag
  • Junkyu Lee
  • Christopher Leet
  • Nadav Merlis
  • Christian Muise
  • Manisha Natarajan
  • Alexandra Neacsu
  • Philipp Obermeier
  • Luigi Palopoli
  • Stefan Panjkovic
  • Alberto Pozanco
  • David Rajaratnam
  • Bojie Shen
  • Charlie Street
  • Pradyumna Tambwekar
  • Zheyuan Wang
  • Dennis Wilson
  • Parisa Zehtabi
  • Han Zhang
  • Changxi Zhu